Chata s duší

Fotografka

Spisovatelka

Blog

Můj vzor v dobročinné činnosti

Když jsem byla v pátek 16.4.2021 nahrávat podcast S Jirkou U Valdštějna v Jičíně, dostala jsem mimo jiné otázku, jak jsem se dostala k dobročinnosti. Pořád jsem to brala ve vztahu ke zvířatům a vzpomínala jsem na své první dobročinné akce a na lásku ke zvířatům, ve které jsem vždy byla vychovávaná. Zapomněla jsem však v ten moment zmínit, že jedním z velkých vzorů v tomto ohledu, je mi můj taťka.

Vladimír Barvík byl odjakživa Zlíňák a už od mala ho to táhlo k autům a automobilovým závodům. Není tedy divu, že se brzy dostal k rally a díky tomu vznikla v roce 2008 Rally Ice Tour. Jako zástupce firmy Anvel s.r.o., vymyslel a zorganizoval úplně první ročník dobročinné akce, která se bez přerušení koná dodnes.

Jedná se o každoroční setkání příznivců rally, především jezdců, spolujezdců, sponzorů, mechaniků a fanoušků, kteří se ale místo na trati setkávají na ledě, a to v hokejovém zápase. Zápas se pořádá na Zimním stadionu ve Zlíně a během jeho pořádání se koná spousta doprovodných akcí. Pro děti z dětských domovů jsou přichystány trenažéry, soutěže na ledě o přestávkách utkání a další aktivity. Během celé akce také probíhá tombola o sponzorské dary, ze které se výtěžek přičítá k darované částce. Za celou dobu trvání Rally Ice Tour se podařilo rozdat postiženým dětem a mladým handicapovaným sportovcům částku převyšující 1 mil. korun.  

Akcí se také účastní známé osobnosti, které mohou přilákat další diváky. Hosty byli během dvanácti ročníků například Olga Lounová, Jan Révai, David Suchařípa, Josef Polášek nebo Krištof Hádek. Mezi přímými účastníky zápasu se ocitli i hokejisté Petr Leška, Zdeněk Okál, nebo Jaroslav Balaštík. Rallyové jezdce pravidelně hájí Roman Kresta, Petr Uhel, nebo Martin Prokop.

Vladimír Barvík

A já byla každý rok součástí této akce. Většinou jsem seděla za kasou a prodávala lístky do tomboly.

Anvel s.r.o. zajišťuje kompletní servis v oblasti obrábění a svařování všech druhů ocelí. Hlavní oblastí je ale výroba a montáž nejrůznějších výrobků z nerezové oceli. Mezi hlavní sortiment patří nerezová zábradlí, schodiště, bazénové doplňky a různé typy konstrukcí. Vzhledem k historii firmy Anvel, které se dlouhé roky aktivně věnovala servisu a provozování soutěžních vozidel, nabízí i zážitkové programy jako svezení v závodním autě či celý zážitkový balíček. Více o společnosti Anvel s.r.o. a jejich aktivitách se dočtete na jejich webových stránkách www.anvel.cz

Tereza Marková

Vítejte na našem blogu

Vítejte na blogu, který je tvořen články mých ambasadorů a dalších autorů. Budeme rádi za přečtení.

Sledujte Ascarya

Facebook stránka